Articles Comments

UC Family Magazine » Uncategorized, Христина Заник » Українці вийшли на захист рідної мови

Українці вийшли на захист рідної мови

У вівторок, 5 червня, кілька тисяч українців вийшли на мітинг під Верховну Раду проти прийняття законопроекту про засади мовної політики. Захищати українську мову прийшли також громадські діячі, політики, музиканти, письменники та журналісти. Всі вони   протестують проти проекту закону депутатів від Партії Регіонів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. Він передбачає можливість використовувати регіональні мови на територіях, де проживає більше 10% носіїв цієї мови. Противники закону переконані: фактично російська отримає статус другої державної, оскільки в більшості областей на сході України вона стане
регіональною. Попередні акції закінчились тим, що депутати не розглядали законопроект.

«Ця влада зробила нас жебраками. Тепер вони хочуть
забрати ще й нашу мову. Ми цього не допустимо! Якщо українська мова пережила
стільки заборон від часів Російської імперії, і вистояла, її не знищить купка
бандитів»,
– переконана киянка Марія.

Проте ще звечора під стінами парламенту зібралися прихильники цього законопроекту під прапорами від Партії Регіонів: вони приїхали зі східних областей. Під Верховною Радою розкладена висока сцена з надписом «Два языка – одна страна», голосно лунає музика. Загони беркуту обгородили синьо-блакитних і не впускають до них опозиціонерів.

Близько десятої ранку після відкриття сесії депутати у першому читанні одразу прийняли «мовний» законопроект Колесніченка-Ківалова 234 голосами. Біля парламенту та уряду вишикувались колони спецпідрозділів міліції.

Після цього голосування, про яке мітингувальникам повідомив депутат Олесь Доній, почалася сутичка між беркутівцями та противниками законопроекту. Мітингувальники рушили на Майдан Незалежності з гаслами «Революція!» та «Банду – геть». Проте після обіду міліція витіснила активістів з фан-зони футбольного чемпіонату Євро-2012, яка саме розміщена на центральній площі країни.

Регіонали вже заявили, що влада не допустить повторення революційних подій 2004 року.

for UC Family Magazine from Kyiv : Христина Заник

Фото: Христина Заник, Юрко Білецький

Written by

Filed under: Uncategorized, Христина Заник

Comments are closed.