Articles Comments

UC Family Magazine » Euro 2012, Featured, Uncategorized, Атаманюк Юрiй » ДО ЛЬВОВА, НА ЄВРО – 2012, ЗАВІТАЛИ ЛЯЛЬКИ – МОТАНКИ

ДО ЛЬВОВА, НА ЄВРО – 2012, ЗАВІТАЛИ ЛЯЛЬКИ – МОТАНКИ

Як уже повідомлялося на сайті Ukraine Canada”, на території офіційної фан – зони у Львові, під час проведення Євро – 2012, в рамках розважальної програми, проходять чотири майстер – класи: з писанкарства, лялькарства, гончарства та
витинанок. Хоча мистецтво і спорт різні, проте тут намагаються все поєднувати, адже всюди використовується футбольна атрибутика.

Активність відвідування майстер – класів досить висока. Одним із найвідвідуваніших є майстер – клас з виготовлення ляльки – мотанки, який проводить відома львівська майстриня – лялькарка Оксана Смерека і дві її асистентки Наталя Кузьменко та Ірина Скорбач. Вони навчають усіх бажаючих виготовляти ляльки – мотанки з львівським колоритом.

Щодня майстрині проводять 18 – 20 майстер – класів, на яких створюють 70 – 80, а на вихідні 115 – 120 ляльок. Приходятьдіти, дівчата, старші жінки і навіть… мужчини. “Я не думала, що буде такий великий наплив людей, – ділиться враженнями Оксана Смерека.  Українська лялька – мотанка є яскраво вираженим національним колоритом, тому притягує до себе багато людей”.

Серед учнів багато іноземців – фанів з Потртугалії, Німеччини, Росії, Білорусі. Іноземцям було дуже цікаво. Розповідали, що в них нема ляльки – мотанки і ніколи такого не бачили.

Серед багатьох відвідувачів є представники різних областей України. Були постійні відввідувачі, котрі приходили по 5 і більше разів.
Навчилися мотати ляльки і три жінки, котрі працюють волонтерами в одній громадській організації, яка займається з дітьми з особливими потребами. Вони опанували це ремесло для того, щоб працювати з дітьми. Львівські відвідувачі запитували,
де можна такого навчитися і чи майстриня проводить майстер – класи у Львові.

“Багато дорослих соромляться вчитися, –  говорить майстриня. Мовляв, “я такого поважного віку… я не знаю…”. В таких випадках ми переконуємо людей в тому, що вчитися не пізно і вони погоджуються”.

Одна пані з Хмельницького підійшла і сказала, що хоче тільки подивитися, але майстриня переконала її, що треба не дивитися, а пробувати мотати. І в хмельницької гості все вийшло.

© Юрій Атаманюк

Photos: © Юрій Атаманюк

 

Written by

Filed under: Euro 2012, Featured, Uncategorized, Атаманюк Юрiй

Comments are closed.